Пресс-конференция Сенцова и Кольченко в Киеве: онлайн трансляция

Киянка Лариса Чепурна пишається своїм останнім придбанням — новенькою кухнею в стилі хай-тек, виготовленою за її власним ескізом. Єдине, що затьмарює радість від покупки, — вся ця краса кілька місяців припадала пилом без діла.

«Довго довелося чекати, коли у мого майстра з’явиться час підключити кухню», — скаржиться Чепурна. І тут же додає, що подібні історії її перестали дивувати ще п’ять років тому — з початку будівництва власного котеджу в одному з центральних районів столиці, а сьогодні продовжують створювати незручності з його обслуговуванням. Весь цей час киянка перебуває в постійному пошуку хороших майстрів. «Вимощення, доріжки, альтанка — в приватному будинку завжди щось потрібно лагодити», — розводить руками Чепурна.

Будівельні бригади за роботу беруться неохоче, нарікає вона, виставляють захмарні ціни або просто тікають, якщо «наварити» вище за ринкові не вдається. Та й самі ціни на такі послуги нестримно ростуть: представники порталу OLX констатують, що в останні два роки зарплати будівельників кожен квартал стабільно підвищуються на 20%. Чепурна впевнена: всі пристойні фахівці давно виїхали до країн ближнього зарубіжжя на заробітки, а з тих, хто залишився, особливо вибирати не доводиться.

Згідно зі свіжою статистикою Управління соціального страхування Польщі, тільки легально в цій країні зараз працюють півмільйона наших співвітчизників. А за неофіційними даними, з урахуванням сезонних робіт, їх число перевищує 2 млн. Також українські слюсарі, малярі та електрики працюють в Італії, Чехії, Португалії та інших країнах Європи, куди вирушили за істотно вищими ніж на батьківщині зарплатами, а також більш прийнятними — «білими» умовами працевлаштування.

Поделиться публикацией